AIBA

Міжнародна Асоціація Любительського Боксу (AIBA) передала українській стороні результати розгляду протесту щодо двобою Олександра Гвоздика з казахським спортсменом. Нагадаємо, що двобій закінчився у нічию 13-13, втім судді прийняли рішення на користь Адібека Ніязимбетова.

Українці подали протест з вимогою перерахувати очки за нанесені удари, а також розглянути незастосування штрафних санкцій до казахського спортсмена за утримування Олександра Гвоздика (за правилами за 3 утримання має виноситись попередження і штраф у мінус 2 очки).

Відповідне журі AIBA прийняло протест на розгляд і близько 4 ночі за київським часом передало українцям своє рішення. У тексті рішення йдеться про наступне. Попередження за утримання не виносилось оскільки обидва боксери йшли у клінч, тому такі дії були обопільними. Щодо перерахунку очок за нанесені удари судді повідомили наступне: «Очки нараховані вірно, так само, як і остаточне рішення суддів щодо переможця».

На жаль за статутом AIBA жодних інших апеляційних дій вчинити не можна. Спортивний арбітражний суд (Court of Arbitration for Sport), що є міжнародним органом вирішення спірних моментів у спорті, нещодавно давав роз’яснення, що, згідно зі статутом AIBA, цей суд не має право розглядати рішення Міжнародної Асоціації Любительського Боксу, а відтак рішення AIBA, після розгляду протестів, є остаточними.

ИСТОЧНИК: ФБУ